Kredyt we frankach szwajcarskich (CHF), a pozew przeciwko bankowi

Jak już wspominaliśmy w poprzednich wpisach, masz bardzo duże szanse na to, by uwolnić się od frankowych kłopotów! Twój kredyt nie stanie się jednak nieważny sam z siebie. Bez Twojej ingerencji, zaangażowania czy czasu … Konieczne jest podjęcie działania!

Jedynym sposobem na pokonanie Twojego kłopotu frankowego, jest wystąpienie przeciwko bankowi w pozwem. Nie jest to jednak proste … w szczególności uwzględniając to, że Twój sukces przesądza de facto treść pozwu a także to, czy prezentowane przez Ciebie stanowisko przekona sąd orzekający w Twojej sprawie. Dlatego ważne jest to, by korzystać z pomocy profesjonalisty – osoby, która wie, jak podejść sąd byś wygrał.

Twój pozew powinien w szczególności określać żądanie – czyli orzeczenie nieważności umowy o kredyt we frankach. Powinien spełniać określone w kodeksie postępowania karnego wymogi pisma procesowego. Ponadto musi zawierać wnioski dowodowe, których przeprowadzenie ma na celu udowodnienie zasadności Twojego roszczenia. Kluczowym elementem jest jednak uzasadnienie! To jego celem jest przekonanie sądu, że Twoje roszczenie oraz stanowisko jest uzasadnione. Pamiętaj Frankowiczu, że właśnie pozew – pierwsze pismo w sprawie, będzie najważniejsze z punktu widzenia ukształtowania stanowiska sądu w Twojej sprawie. Jeśli roszczenie będzie należycie uzasadnione w pozwie – wygrasz tą sprawę.

 

Dalsza część artykułu na stronie frankoweklopoty.pl. Zapraszamy.