Kredyt we frankach – co robić, żeby wygrać

Kredyt we frankach – co robić, żeby wygrać

W ostatnich tygodniach coraz częściej można usłyszeć o pomyślnych dla frankowiczach wyrokach sądów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które zaciągnęły kredyty w tej walucie, próbuje odzyskać pieniądze, jakie stracili na zmianie kursu. Jednak decydując się na taki krok warto pamiętać, że nie chodzi o automatyczną decyzję urzędnika na podstawie jasnych przepisów. Sprawa musi trafić do sądu i to on rozstrzygnie czy w sporze z bankiem mamy rację. Dlatego tak ważna jest – biorąc pod uwagę tzw. pomoc frankowiczom – kancelaria prawna, z której skorzystamy.

 

Kredyt we frankach – o co chodzi z procesami

Każdy kto wygrał z bankiem – o kredyt we frankach starało się z powodzeniem nawet kilkaset  tysięcy osób – daje innym nadzieję na pomyślne zakończenie sporu. Oczywiście najgłośniejsze są te sytuacje, w których okazuje się, że kredytobiorca nie musi już więcej płacić bankowi. Wysokość rat, które już uregulował pokrywa bowiem, albo nawet przewyższa, wielkość kredytu, który zaciągnął (w przeliczeniu na złotówki).

W innych przypadkach możliwa jest np. wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego we frankach, ale na dużo bardziej korzystnych warunkach niż wynikałoby to z umowy z bankiem. Może się bowiem okazać, że zgodnie z harmonogramem mamy do spłaty jeszcze np. kilkadziesiąt rat. W rzeczywistości – kilka najbliższych pokryje całe zobowiązania wobec banku (po przeliczeniu kredytu na złotówki).

Choć sprawa z pozoru wydaje się dość prosta, jak zwykle w takich sytuacjach najważniejsze są szczegóły. Dlatego każdy kto wygrał z bankiem o kredyt we frankach przyzna, że decydujący o sukcesie jest wybór odpowiedniej kancelarii, która będzie nas reprezentować.

 

Kredyt we frankach – co robić krok po kroku

Bardzo często w trakcie np. rodzinnych rozmów słychać pytanie: wziąłem kredyt we frankach, o co chodzi z wyrokiem TSUE? Oczywiście można szukać informacji na ten temat w wielu artykułach prasowych, a nawet publikacjach prawniczych, które pojawiły się w ostatnim czasie. Co więcej – można próbować samemu swoich sił przed sądem… Zawsze należy jednak pamiętać, że po drugiej stronie będziemy mieli profesjonalistów wynajętych przez bank. Dlatego przystępując do walki o swoje pieniądze warto zwrócić się o pomoc do renomowanych kancelarii. Tylko prawnicy, którzy znają przepisy, biegle się w nich poruszają, potrafią wychwycić błędy, jakie popełnił bank przy podpisywaniu umowy itp., dadzą nam gwarancję ostatecznego sukcesu i pozwolą uniknąć niekorzystnych rozwiązań. Może się bowiem okazać, że np. wspomniana wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego we frankach – już po przeliczeniu na złotówki – wcale nie będzie dla nas najkorzystniejsza. Dobry prawnik może nam podpowiedzieć lepsze rozwiązanie…

Dlatego tak kluczowa jest, biorąc pod uwagę pomoc frankowiczom, kancelaria prawna z odpowiednim doświadczeniem.

 

Jak wybrać najlepszą kancelarię

Oczywiście sytuacja wydaje się banalna – zatrudnić prawników… tylko jak wybrać najlepszą kancelarię. Skoro mamy kredyt we frankach – co robić, na co zwrócić uwagę i czym się kierować, aby wybrać prawników, którzy gwarantują nam sukces.

Pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem prawnicy nie mogą się reklamować. Oznacza to, że ich ofert nie znajdziemy na bilbordach… warto jednak porozmawiać ze znajomymi, poszukać na forach internetowych, czy w końcu skontaktować się z kilkoma kancelariami. Bezpośrednia rozmowa, konkretna oferta, zdobyte już doświadczenie na pewno pomogą nam ocenić i wybrać najlepszą kancelarię.

==

Napisz do nas: office@gulla.pl lub zadzwoń: 501-79-45-80