Kredyt we frankach – analiza obecnej sytuacji. Co zrobić?

Epidemia uderzyła ze zdwojoną siłą nie tylko w światową, ale także polską gospodarkę. Problemy dotknęły między innymi osoby spłacające kredyt, a w szczególności te, które mają na głowie kredyt frankowy. Frankowicze nie dość, że muszą mierzyć się z problemami dotyczącymi niepewności o miejsca pracy i miesięczne wpływy – to w związku z osłabieniem złotego, stoją z twarzą w twarz z wyższym kursem franka szwajcarskiego.

Ważną informacją jest to, że  od chwili wprowadzenia stanu epidemii, kurs helweckiej waluty wzrósł o około 35 groszy. Dla Frankowiczów oznacza to, że każdy z nich do comiesięcznej raty musi dopłacić kwotę ok. 1000 franków – 250 złotych. Jest to niewątpliwie ogromny wzrost, w stosunku do tego co było pod koniec 2019 r. Kredytobiorcy poza opisaną powyżej sytuacją, muszą zmierzyć się z kolejnym problemem, a mianowicie zmniejszonymi zarobkami albo całkowitym zwolnieniem.

Podkreślić należy, że wysokość kursu CHF, nie ma tylko i wyłącznie wpływu na wysokość raty kredytu, ale także na …

Dalsza część artykułu na naszym portalu FrankoweKlopoty.pl – zapraszamy.

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w sprawie kredytu frankowego (CHF) lub w innej walucie (USD, EUR) – napisz do nas: office@gulla.pl lub zadzwoń: 501-79-45-80.